środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Podziękowania za pomoc poszkodowanej w wypadku

poniedziałek, 13.02.2017 14:26

Christopher Skoczylas był w Tczewie tylko przejazdem, ale to wystarczyło by zasłużyć na wdzięczność.

Pan Christopher  mieszka w Niemczech, ale w Starogardzie ma firmę, dlatego często bywa w naszym regionie. W środę, 8 lutego, przejeżdżając przez Tczew był świadkiem wypadku na skrzyżowaniu ul. Żwirki i al. Kociewskiej. W wypadku poszkodowana została kobieta.

Pan Chrostopher, zajął się poszkodowaną, zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe. – Zrobiłem jej opatrunek i starałem się ją uspokoić, pytałem, czy może zawiadomić kogoś z rodziny. To było takie zwykłe zachowanie – powiedział p. Skoczylas, podczas spotkania z prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim.

O tym, że nie jest to standardowe zachowanie mówił st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, który był obecny na miejscu zdarzenia.  – Nie wszyscy wiedzą, jak zareagować w takiej sytuacji, nie potrafią udzielić pierwszej pomocy. Zdarza się, że świadkowie zamiast pomóc, robią zdjęcia, które potem rozsyłają znajomym.

Prezydent Mirosław Pobłocki podziękował  Christopherowi Skoczylasowi za to godne naśladowania zachowanie.  -  Wiele osób woli w takich sytuacjach stać z boku, nie mieszać się, nie reagować. Wierzę, że Pana przykład przekona innych, że nie wolno być obojętnym, że warto pomagać – powiedział prezydent.

M.M.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013