sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Pierwszoklasiści wiedzą już, jak bezpiecznie poruszać się po drodze

piątek, 27.05.2016 14:26

Ponad 1200 pierwszoklasistów wzięło udział w akcji „Bezpieczna Droga” organizowanej przez firmę Flex we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej w Tczewie, Strażą Pożarną w Tczewie, Harcerskim Klubem Ratowniczym z Tczewa oraz Nadleśnictwem w Starogardzie Gdańskim.

 

W ramach kampanii społecznej „Bezpieczna Droga” dzieci z 12 szkół w gminie Tczew przeszły szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, sposobu alarmowania o niebezpieczeństwie oraz wzywania pomocy. W tej edycji najmłodsi uczniowie szkół podstawowych dowiedzieli się także, jak zachowywać się w lesie, aby zachować bezpieczeństwo i nie doprowadzić np. do pożaru. Dużą atrakcją wśród uczniów był pokaz sprzętu strażackiego oraz możliwość samodzielnego udzielenia pierwszej pomocy.

- Konsekwentnie, od ośmiu lat prowadzimy tę akcję w Tczewie, ponieważ jesteśmy przekonani, że buduje ona świadomość uczniów i wpływa na ich bezpieczeństwo oraz ostrożniejsze zachowanie na drodze, w domu, lesie oraz w najbliższym otoczeniumówi Daniel Markowicz, wolontariusz z Flex’a w Tczewie.

- Akcja „Bezpieczna droga” jest skierowana do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Dzieci podczas spotkań ze służbami ratowniczymi dowiadują się, jak sobie poradzić w trudnych życiowych sytuacjach, które niejednokrotnie zaskakują nawet dorosłych. Młodzi uczniowie uczestnicząc w zajęciach z policjantami uczą się bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, które mogą się im przytrafić w codziennym życiupodsumowuje st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Finał akcji odbył się 24 maja w siedzibie firmy Flex, przy ulicy Malinowskiej 28. W trakcie tego wydarzenia wybrani pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie „bezpieczny pierwszoklasista”
i wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Kampania „Bezpieczna droga” odbywa się w gminie Tczew od 2008 roku.

(informacja: Flex)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013