środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Pędzlem po mapie – wernisaż Martyny Czop

wtorek, 06.06.2017 10:15

Pędzlem po mapie. Malarstwo i kolaże Martyny Czop – to tytuł najnowszej wystawy w Fabryce Sztuk. Wernisaż odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.

Martyna Czop – urodzona w 1990 r. w Malborku, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2016 r. uzyskała dyplom z Wyróżnieniem Dziekańskim w pracowni profesora Andrzeja Rysińskiego. Aneks do dyplomu został zrealizowany w pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie. Edukację artystyczną rozpoczęła w malborskim Ognisku Plastycznym. Główną dziedziną jej twórczości jest malarstwo, poza nim zajmuje się rysunkiem i kolażem. Uczestniczy w konkursach, projektach artystycznych i wystawach.

Przestrzenie widziane w pracach Martyny Czop można nazwać krajobrazami fantastycznymi – nie przedstawiają bowiem żadnego konkretnego wycinka rzeczywistości. Autorka prezentuje swoją wizję pejzażu, który konstruuje za pomocą środków malarskich zarówno na wielkoformatowych płótnach, jak i na mniejszych arkuszach papieru. Inspiracją do powstania obrazów były zdjęcia lotnicze, satelitarne, plany, mapy pogodowe i topograficzne przedstawiające powierzchniowe elementy Ziemi.

Wystawę "Pędzlem po mapie. Malarstwo i kolaże Martyny Czop" można zwiedzać bezpłatnie do 2 lipca.

(Fabryka Sztuk)

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013