sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - znamy tczewskich finalistów

poniedziałek, 06.02.2017 14:13

Drugi etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, do którego zakwalifikowało się 27 uczniów, odbył się 1 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii- Curie Skłodowskiej w Tczewie.

Do finału X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zakwalifikowało się troje uczniów z Tczewa: Anna Przychodzeń (Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące) , Damian Noga (Zespól Szkół Ekonomicznych), Szymon Skonieczny (I LO).

Trzeci etap Olimpiady to już finał. 16 kwietnia 2017 r. podczas uroczystego finału w  Gdańsku zmierzą się  najlepsi z najlepszych. Zadaniem finalistów będzie wcielenie się w rolę strażnika  i z tej perspektywy zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących ładu i porządku w swoim mieście, gminie  oraz zaproponowanie ich rozwiązań.

 Wszystkim tegorocznym finalistom życzymy powodzenia.

Organizatorami Olimpiady Wiedzy o Bezpeiczeństwie są straże miejskie z woj,. pomorskiego oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna  W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowały się straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Wzorem lat ubiegłych zwycięzca konkursu otrzyma między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Pozostałym finalistom organizatorzy zapewniają nagrody rzeczowe (poprzednio były to : laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, kursy prawa jazdy, aparaty fotograficzne). Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę olimpiady, odbierze indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

(inf. i zdjęcie: Straż Miejska w Tczewie)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013