sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - nasi fiinaliści

poniedziałek, 15.02.2016 08:35

Tczewianie - Daniel Gajewski, Robert Raszeja, Damian Barsul i  Wiktoria Muza zakwalifikowali się do finału IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, klas I-IV i składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich odbył się 10 grudnia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii –Curie. Przystąpiło do niego 7 tczewskich szkół - łącznie 58 uczniów. Do II etapu, który odbył sie 4 lutego zakawalifikowało się 53 uczniów z tczewskich szkół. Do finału przystąpi czworo uczniów: Daniel Gajewski, Robert Raszeja, Damian Barsul (wszyscy z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych) i  Wiktoria Muza (z II LO w Tczewie).

- 7 kwietnia,  podczas uroczystego finału w Kościerzynie najlepsi z najlepszych  stawią czoła problemom porządkowym w swoich gminach i przedstawią pomysły na ich rozwiązanie. Ich zadaniem będzie stworzenie własnej straży miejskiej na miarę tych wyzwań i wyznaczenie jej konkretnych zadań. Wszystkim tegorocznym finalistom życzymy  powodzenia - mówi Monika Fabich z tczewskiej Straży Miejskiej.

Organizatorami IX Olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Sopotu, Rumi, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Helu i Malborka.

(Straż Miejska w Tczewie)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013