wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Nowi Miss i Mister Złotego Wieku rozpoczęli panowanie

wtorek, 04.04.2017 11:43

Daniela Waldeker (77 lat) i Stefan Rutkowski (67 lat) – to tegoroczni zdobywcy tytułów Miss i Mistera Złotego Wieku. 31 marca na scenie zaprezentowało się dziesięcioro seniorów. Wspólnie z nimi bawiła się publiczność, która wypełniła po brzegi salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

– To dla Państwa przygotowaliśmy dzisiaj wyjątkowy „Cygański wieczór”, podczas którego do Tczewa zawita tabor cygański, spotkają się dwa klany – Lasiotów i Raszaja  – tymi słowami przywitała gości na XIV gali finałowej Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku Julita Jakubowska, prezes Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie, głównego organizatora przedsięwzięcia.

– Gratuluję odwagi seniorom, którzy zdecydowali się na udział w wyborach, podjęli wyzwanie i trud przygotowań – dodał wiceprezydent Tczewa Adam Urban. – Mam nadzieję, że dzięki temu zrealizowali swoje małe i duże marzenia.

Dziesięcioro seniorów – 7 pań i 3 panów – na czas wyborów podzieliło się na 2 klany cygańskie:

  • klan Lasiotów w składzie: Krystyna Dziewulska (81), Józef Szurnicki (73), Bogumiła Grunkowska (70), Marian Lasota (71) oraz
  • klan Raszaja w składzie: Danuta Moćko (69), Daniela Waldeker (77), Stefan Rutkowski (67), Stanisława Supeło (71), Magdalena Rembisz (70).

Uczestnicy gali finałowej dowcipnie i z radością zaprezentowali swoje talenty w humorystycznych scenkach, obrazujących wędrowne cygańskie życie. W przygotowaniach do występu na scenie pomogły im opiekunki – Magdalena Pichlak i Danuta Lewandowska, pracownice tczewskiego MOPS-u.

Poprzez udział w wyborach seniorzy pokazali, że wiek nie stanowi przeszkody i nie ogranicza możliwości. Zainspirowali z pewnością inne osoby ze środowiska seniorskiego do wiary we własne siły i aktywności.

W tematykę wieczoru wpisał się też gość specjalny Patrycja & Gypsy Stars. Patrycja zaśpiewała znane piosenki cygańskie, a tancerki porwały swoim żywiołowym tańcem publiczność do wspólnej zabawy.

Galę ciekawie i sprawnie poprowadzili Jolanta Jank i Piotr Weintz, a o oprawę muzyczną zadbał Marian Mocarski.

Inicjatywę wsparli sponsorzy – osoby prywatne, przedstawiciele firm, instytucji i organizacji, marszałek województwa pomorskiego, prezydent Tczewa.

M.Ś.

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013