środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Nowa sala obsługi klientów w Inspektoracie w Tczewie

wtorek, 30.05.2017 11:59

Po przebudowie w tczewskim Inspektoracie ZUS przy ul. Jagiellońskiej 55 1 czerwca zostanie ponownie otwarta dla klientów sala obsługi. 

Sala stała się przestronniejsza, co poprawiło komfort klientów oczekujących na obsługę. Teraz mają oni do dyspozycji wydzieloną, klimatyzowaną strefę oczekiwania. Sala mieści się na parterze budynku. Bezpośrednia, kompleksowa obsługa klientów realizowana jest na 7 stanowiskach: dla płatników składek i ubezpieczonych są to 3 stanowiska „Ubezpieczenia i Składki, Wnioski     i zaświadczenia,  Druki Zaświadczeń Lekarskich ZUS ZLA”, dla świadczeniobiorców  są to 2 stanowiska „Emerytury i Renty” oraz 1 stanowisko „Zasiłki”. Ponadto  wydzielone  zostało stanowisko  „Informacja Ogólna, Dziennik Podawczy”.

Na  sali znajduje się także osobne  stanowisko do obsługi klientów, których sprawy wymagają szerszego omówienia przez pracownika komórki merytorycznej. Może ono być także uruchomiane w przypadku zwiększonej liczby klientów.

Sala wyposażona jest w system kierowania ruchem i tablice informacyjne. Udogodnieniem dla klientów są stoliki do wypełniania dokumentów, stojaki wahadłowe na formularze, ulotki i broszury. Na sali znajduje się także kącki malucha. Do dyspozycji jest także przewijak.

Średnio miesięcznie na sali obsługi klientów Inspektoratu ZUS w Tczewie obsługiwanych jest  5152 klientów. Czas oczekiwania na obsługę wynosi przeciętnie  5,26 min. Sala obsługi klientów czynna jest w poniedziałki od 08.00 do 18.00, zaś od wtorku do piątku od 08.00 do 15.00.

Klienci posiadający profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą umawiać się na wizytę w ZUS bez konieczności oczekiwania w kolejce.  

(ZUS)

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013