środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Nagrody dla nauczycieli, prezenty dla szkoły

piątek, 14.10.2016 13:20

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki nagrodził 13 nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 października – w Dniu Edukacji Narodowej, w Gimnazjum nr 3. Szkoła obchodziła tego dnia jubileusz nadania imienia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nie obyło się więc bez prezentów. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przekazał gimnazjum… mównicę (szkoła sama wybrała taki prezent). Otwarto też siłownię pod chmurką, która mieści się w pobliżu boiska lekkoatletycznego. Siłownia jest przeznaczona do ogólnego użytku, mnie tylko dla gimnazjalistów - oczywiście w czasie gdy otwarte będzie boisko szkolne. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Mirosław Pobłocki i dyrektor Gimnazjum nr 3 Tomasz Szulc.

Prezydent Tczewa wręczył nagrody 13 pedagogom z placówek oświatowych podlegających samorządowi miasta Tczewa. Nagrody otrzymali:

- Iwona Osowska – G2

- Tomasz Szulc – G3

- Kazimierz Orłowski - G3

- Grażyna Majewska – SSP 2

- Barbara Domarecka – SSP2

- Halina Szumilas-Sikut – SP 5

- Iwona Kardasz – SP 10

- Hanna Brange – SP 10

- Teresa Beśka – SP 10

- Grażyna Piechowska – SP 11

- Zofia Szyszka – SP 12

- Anna Gołaszewska – SP 12

- Jolanta Jank – Przedszkole nr 8.

 

- W ciągu ostatniego 15-lecia szkoła może pochwalić się wieloma sukcesami dydaktycznymi, wychowawczymi, sportowymi – powiedział Tomasz Szulc, dyrektor Gimnazjum nr 3. – Chlubą szkoły są uczniowie  i ich osiągnięcia, a także nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły, których nie brakuje. Gimnazjum nr 3 wypuściło prawie 4 tys. absolwentów, z których wielu jest aktywnymi uczestnikami życia społecznego i gospodarczego.

- Szkoła to takie miejsce, z którym każdy był, jest lub będzie – powiedział prezydent Tczewa. – Po latach często wracamy  pamięcią do chwil, które tam spędziliśmy. Nawet jeśli czasami były to nieprzyjemne momenty, to zwykle mówimy, że czasy szkolne to jedne z najprzyjemniejszych okresów w naszym życiu. Szkoła nie tylko uczy, rozwija, ale też integruje - to tutaj tworzą się przyjaźnie, które często pozostają na długie lata. Uczniom, życzę, abyście zawsze chętnie wracali do swojej szkoły – wspomnieniami, ale też abyście  odwiedzali swoich nauczycieli. Nauczycielom zaś życzę, aby zawsze byli dobrze wspominani przez swoich wychowanków.

Uroczystość uprzyjemniły występy artystyczne uczniów gimnazjum.

M.M.

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013