czwartek, 20 lipca 2017
Imieniny: Czesława i Hieronima

20 lipca 2017

Imieniny

  • Czesława i Hieronima

21 lipca 2017

Imieniny

  • Daniela i Andrzeja

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

Nagroda ministra za projekt Nowego Centrum Tczewa

piątek, 10.02.2017 08:39

Projektanci Nowego Centrum Tczewa zostali nagrodzeni przez  ministra infrastruktury i budownictwa.

Podczas odbywających się w tym tygodniu Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Tomasz Żuchowski wręczyli nagrodę MIB za wybitne osiągnięcia w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego.

- Przywracamy po 7 latach nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Polscy inżynierowie zasługują na wyróżnienie. To także dzięki ich pracy rozwija się  PKB Polski – podkreślił minister Adamczyk.

Nagrodę w konkursie przyznano za: „Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego terenu Nowego Centrum Usługowego przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie wraz z Koncepcją Zagospodarowania Przestrzennego Nowego Centrum Usługowego w Tczewie na obszarze po byłej jednostce wojskowej”. Laureatem zostało Biuro Projektów Urbanistyki i Architektury, głównym projektantem jest  dr hab. inż. arch. Michał Stangel.

Nagrodę przyznano  za kompleksowe i nowatorskie podejście do planowania obszaru objętego opracowaniem. W procesie tym we wzorcowy sposób ujęto wszystkie elementy nowocześnie rozumianego warsztatu projektowego, uwzględniając zarówno koncepcję urbanistyczną, propozycję zapisów samego dokumentu planu, jak i opracowane na ich bazie wytyczne dotyczące wariantowania i etapowania realizacji przyszłego zagospodarowania obszaru.

- Gratuluję urbanistom i cieszę się, że z ich pracy i umiejętności skorzysta nasze miasto – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. -  Przygotowanie koncepcji zupełnie nowej dzielnicy, niemal w centrum Tczewa, było trudnym wyzwaniem, ale udało się w atrakcyjny i nowatorski sposób połączyć wszystkie funkcje potrzebne nowoczesnej  dzielnicy. Realizację tej koncepcji już rozpoczęliśmy uruchamiając pierwsze przetargi. Mam nadzieję, że ostateczny efekt będzie zgodny z wyobrażeniami urbanistów i przede wszystkim satysfakcjonujący dla mieszkańców.

Zobacz też: http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797561-p_1.htm#

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013