środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Koncert tria muzycznego "TyCK" z Dortmundu – 8 kwietnia

piątek, 31.03.2017 08:57

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne "Brama" w ramach cyklu "Ogrody Sztuk" serdecznie zaprasza na koncert "Muzyka jest poezją, poezja jest muzyką".

8 kwietnia (sobota) o godz. 17.00 w sali CAON-u (Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych) wystąpi światowej sławy trio muzyczne "TyCK" z Dortmundu.

Wstęp wolny.

Koncert jest jednym z 15 wydarzeń, przygotowanych specjalnie z okazji 15-lecia "Ogrodów Sztuk".

W tym roku mija też 18 lat działalności Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego "Brama". Celem organizacji jest kreowanie pozytywnego wizerunku Tczewa i Kociewia, ochrona dziedzictwa kulturowego miasta i regionu, prowadzenie edukacji artystycznej, promocja rodzimych twórców. Sztandarowym cyklem Towarzystwa są "Ogrody Sztuk", których realizację rozpoczęto w 2002 roku z inicjatywy Zdzisława Wojtasia.

W ciągu minionych 15 lat przeprowadzono ok. 140 działań upowszechniających i popularyzujących wśród mieszkańców Tczewa programy kulturalne w takich dziedzinach jak literatura, teatr, plastyka, muzyka, film, taniec. Gościliśmy bardzo wielu znanych i cenionych aktorów, muzyków, pisarzy i poetów, tancerzy, podróżników czy też znane osobistości z radia i TV. Nie sposób wymienić wszystkich, ale wystarczy wspomnieć choćby takich artystów jak: Krzysztof Kolberger, Anna Dymna, Irena Santor, Zbigniew Korpolewski (tczewianin, mąż pani I. Santor) Janusz Zakrzeński, Jerzy Maksymiuk, Bogusław Kaczyński, Jadwiga Możdżer, Witold Zborowski, Dorota Segda,Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Marian Opania, Artur Barciś a także znane zespoły muzyczne i soliści.

Przy dużej komercjalizacji wszelkiego rodzaju działań kulturalnych, bardzo znaczącym atutem organizowanych przez "Bramę" "Ogrodów Sztuk" jest bezpłatny wstęp na wszystkie organizowane imprezy (ograniczeniem może być jedynie ilość miejsc). Należy podkreślić, że nie byłaby możliwa bezpłatna organizacja naszych programów gdyby nie szeroka akceptacja działań i wsparcie finansowe w ramach programów grantowych realizowanych przez Urząd Miejski Miasta Tczewa.

W 2015 r. otrzymaliśmy wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Tczewa jako najaktywniejsza organizacja pozarządowa w dziedzinie kultury. W 2016 r. otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego zestaw komputerowy co było także formą docenienia naszej aktywności na polu promocji kultury.

Zarząd TTK "Brama" stawia sobie ambitne plany realizacji cyklu "Ogrody Sztuk". W 2016 roku zrealizowano 12 różnego rodzaju imprez i spotkań, w tym np. w celu ożywienia amfiteatru w parku, koncert pt. Maraton muzyczny – Czerwone Gitary i The Beatles.

W tym roku "Brama" planuje zorganizować 15 eventów na 15-lecie "Ogrodów Sztuk".

(TTK "Brama")

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013