poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

Klasa mundurowa w Centrum Monitoringu

piątek, 10.03.2017 13:29

W Centrum Monitoringu Miejskiego odbyło się spotkanie funkcjonariusza Straży Miejskiej z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.

Tematem przewodnim  były przede wszystkim zagadnienia dotyczące ochrony i porządku w miejscach publicznych, przeciwdziałanie dewastacjom, agresji i przemocy . Zgromadzona młodzież zadawała pytania odnośnie przepisów dotyczących powyższych zagadnień, oraz związaną z tymi wątkami odpowiedzialnością prawną.

Zwrócono uwagę , że dzięki miejskiemu monitoringowi łatwiej koordynować działania służb publicznych, a także rejestrować zdarzenia takie jak wypadki, kolizje, bójki, zniszczenia mienia, nie mówiąc już o poważnych przestępstwach. Podkreślono, że kamery są wykorzystywane nie tylko do bieżącego monitorowania zagrożeń i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń, ale również spełniają inne, nie mniej ważne funkcje. Działają prewencyjne i odstraszają potencjalnych sprawców od popełnienia czynów niezgodnych z obowiązującymi przepisami i stanowią cenne źródło informacji o zdarzeniach wymagających interwencji służb i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

Podczas spotkania  strażniczka podkreśliła, że obraz z monitoringu obserwują specjalnie przeszkoleni do tego pracownicy przez 24 godziny na dobę. Pracujący w Centrum operator na bieżąco informuje dyżurnego Straży Miejskiej o zdarzeniach wymagających interwencji i wspomaga  jego  działania dostarczając aktualnych informacji o rozwoju sytuacji.

(Straż Miejska)

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013