czwartek, 20 lipca 2017
Imieniny: Czesława i Hieronima

20 lipca 2017

Imieniny

  • Czesława i Hieronima

21 lipca 2017

Imieniny

  • Daniela i Andrzeja

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

Jak obronić się przed agresywnym psem - zajęcia ze strażą miejską

czwartek, 28.04.2016 13:28

Funkcjonariusze tczewskiej Straży Miejskiej uczą najmłodszych, jak dbać o psa i jak bronić się przed ewentualną agresją.

25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5  w Tczewie odbyły się zajęcia z  uczniami  I , II i III klas .

Celem zajęć było  uświadomienie dzieciom , że posiadanie psa to nie tylko zabawa , ale również odpowiedzialność  i  obowiązek.

Przypomniano, jak należy zachować się wobec nieznanego zwierzęcia oraz przedstawiono  sposoby  obronne w przypadku psiej agresji. Dzieci przećwiczyły postawy minimalizujące skutki ataku psa: "żółwik", "drzewo”. Prezentacja miała utrwalić najmłodszym  zasady zachowania ostrożności wobec zwierzęcia  w razie ewentualnego zagrożenia. Uczniom posiadającym pieska w domu, strażniczka, przypominała  o obowiązku utrzymania czystości po swoim pupilu .Podkreśliła ,  że dbałość o estetykę środowiska oraz uświadomienie   o zagrożeniach  dla zdrowia powstających  w wyniku pozostawiania zwierzęcych nieczystości w przestrzeni publicznej ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców.

Pamiętajmy ,przyjemność wynikająca z posiadania czworonożnego przyjaciela nie może stanowić utrudnienia dla innych osób . Przestrzegajmy  zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, bo nigdy nie wiemy  jak zachowa się nasze  zwierzę puszczone luzem.

(informacja i zdjęcia: Straż Miejska w Tczewie)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013