środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

III Ogólnopolska Noc Bibliotek w Tczewie

wtorek, 30.05.2017 09:12

W sobotę 3 czerwca, zapraszamy na kolejną, trzecia już odsłonę ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Tego wieczoru Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, podobnie jak ponad 1000 książnic w całej Polsce, czekać będzie na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza". Tak jak w latach ubiegłych, głównym celem akcji jest pokazanie mniej znanej strony bibliotek – miejsc kultury otwartych na pasje swoich obecnych i przyszłych czytelników.

Począwszy od godz. 18.00 zabierzemy Państwa w fascynującą podróż po bibliotece, w czasie której każdy znajdzie dla siebie cos interesującego. W trakcie spotkania będzie można m.in. wysłuchać występu zespołu „Passionatka”. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla miłośników dobre książki. Najmłodsi będą mieli okazję spędzić miłe chwile na spotkaniu z Anną Boderek-Pocheć (19.00), pisarką dla dzieci. Starsi czytelnicy będą mogli z kolei wysłuchać Tomasza Hildebrandta (20.00).

To jednakże nie jedyni tczewscy autorzy z którymi goście książnicy będą mogli się spotkać. W trakcie „nocy bibliotek” będzie można porozmawiać również z Wojciechem Jurojciem, Piotrem Bolcem, Zofią Daniel oraz Karoliną Sudoł.

Nie zabraknie również atrakcji dla fanów muzyki. W czytelni muzycznej gościć będzie tczewski zespół „Psy Pustyni”, który opowie m.in. o swojej historii i działalności.

Atrakcji nie zabraknie również dla pasjonatów historii, którzy tego dnia odwiedzą Sekcję Historii Miasta Tczewa będą się mogli między innymi zapoznać z informacjami dotyczącymi znalezisk z okresu tzw. wpływów rzymskich na terenie Kociewia. 

Na tym jednak nie koniec. „Miłość romantyczna i miłość grzeszna w Starożytnym Rzymie” to z kolei tytuł wystawy połączonej z prezentacją multimedialną, która z pewnością zainteresuje wielu osób.

Zwieńczenie i zarazem główną atrakcję wieczoru stanowić będzie czytanie „Sztuki kochania” Owidiusza w wykonaniu Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, w skład którego wchodzą aktorzy znani m.in. ze Studia Accantus.

To niektóre z przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną niespodzianek. Pełny program Nocy Bibliotek zainteresowani znajdą na stronie internetowej tczewskiej książnicy: mbp.tczew.pl.

Noc Bibliotek w Tczewie to przedsięwzięcie wchodzące także w skład Czytelniczego Ekspresu. Jest to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP)

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013