Imieniny

• Jakuba i Krzysztofa

Gratulacje dla tczewskich tenisistek

piątek, 24.02.2017 09:05

Nasze tenisowe mistrzynie - Daria Górska i Weronika Ewald odebrały gratulacje od prezydenta Tczewa oraz radnych.

Daria Górska i Weronika Ewald są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie i świetnymi tenisistkami. W Halowych Mistrzostwach Polski Skrzatów w tenisie, które odbyły się w Lublińcu koło Częstochowy, tczewianki wywalczyły 4 medale. Daria Górska zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Polski zwyciężając w grze pojedynczej i podwójnej. Weronika zdobyła brąz w singlu i srebro w deblu. W zawodach  brało udział 112 dziewcząt i chłopców z całej Polski.

Kolejne sukcesy tczewianki odniosły Tallinie (Estonia). W eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 12 w tenisie tczewianki wraz z Malwiną Rowińską (Warszawa) reprezentując Polskę awansowały do rozgrywek finałowych zajmując 2 miejsce.

W lutym, Daria i Weronika, wchodząc w skład reprezentacji Polski, zajęły 6 miejsce w rozgrywanym w Sunderlandzie (Anglia) finale Drużynowych Mistrzostw Europy Winter Cups by Head.

Podczas lutowej sesji rady Miejskiej,  w imieniu Samorządu Miasta Tczewa gratulacje dziewczętom złożył prezydent Tczewa Mirosława Pobłocki oraz przewodniczący rady miejskiej Mirosław Augustyn.

- Serdecznie gratulujemy dziewczynom, całemu sztabowi trenerskiemu, a szczególnie naszym tczewskim trenerom Rafałowi i Arkadiuszowi Górskim – powiedział M. Augustyn.