wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Fabryka Sztuk – jest z nami od 10 lat

piątek, 12.05.2017 08:48

To miejsce, gdzie w życie wcielane są najbardziej szalone pomysły, kipiące energią i otwarte dla wszystkich.

Tczewska Fabryka Sztuk świętuje swoje 10-lecie.

11 maja na dziedzińcu Fabryki Sztuk odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu. Przybyli ci, którzy z placówką związani są od początku, tworzyli ją, współpracowali i przyjaciele tego niezwykłego miejsca. Mnóstwo życzeń i gratulacji kierowanych było do Alicji Gajewskiej, dyrektor placówki oraz pracowników. Podziękowania trafiły też do licznego grona tych, którzy wspierali Fabrykę Sztuk.

- Fabryka Sztuk od momentu powstania – wówczas jeszcze pod nazwą Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły,  jest jedną z najprężniejszych i najbardziej aktywnych instytucji promujących miasto, region, jego tradycję i dziedzictwo. Zróżnicowana i stale wzbogacana oferta sprawia, że jest to miejsce, które przyciąga, fascynuje, rozbudza i rozwija zainteresowania – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Gratuluję stworzenia prężnego, kreatywnego zespołu, bo to przede wszystkim ludzie, a nie mury, tworzą tę instytucję i są jej największą wartością. Dziękuję za tę niezwykłą pasję i pracowitość.

Podczas uroczystości, odznaczony został Józef Ziółkowski, pracownik Fabryki Sztuk. Otrzymał medal „Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Medal wręczył prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

- Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią tczewskiej fabryki historii – powiedział wzruszony J. Ziółkowski.

Fabryce Sztuk przyznano również nagrodę Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich za popularyzację archeologii. 

Przez 10 minionych lat  Fabryka Sztuk zorganizowała 329 wystaw, przeprowadziła 6600 zajęć edukacyjnych , w których wzięło udział ponad 120 tys. osób, wydała 21 publikacji, odwiedziło ją 600 tys. gości, z czego ponad 120 tys. turystów, jednak jak podkreśla dyr Alicja Gajewska, to nie cyfry są najważniejsze: - Nie można ująć w żadnych statystykach tego, czym nasi goście obdarowują nas na co dzień: uśmiechów, chwil wzruszeń, podziwu, słów podziękowań. To wszystko nadaje sens naszej pracy.

- Wszystko co, dotychczas udało nam się osiągnąć, nie byłoby możliwe bez ogromnej życzliwości, zrozumienia i pomocy udzielanej przez samorząd miasta Tczewa. Dziękuję również darczyńcom za ich hojność i życzliwość. Przed nami kolejne lata działalności, mam nadzieję, że również udane.- powiedziała Alicja Gajewska.

Jubileuszową galę urozmaicili muzycy:  grupa Goorsky Squad oraz Paweł Nowak.

M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013