środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Dzień Dziecka z Miejską Biblioteką Publiczną

czwartek, 01.06.2017 14:46

Miejska Biblioteka Publiczna już po raz trzeci zaprosiła najmłodszych tczewian do wspólnego czytania bajek.

Na tę okazję wybrano specjalne miejsce, jakim jest pamiątkowa ławeczka, na której znajduje się wizerunek naszego regionalisty Romana Landowskiego. Postać ta trzyma w dłoniach książkę, przypominając nam, że był on nie tylko pisarzem i poetą, ale także księgarzem, bibliotekarzem i wydawcą. – tłumaczyła Katarzyna Jędraszka z MBP. - Dzieciom znany jest z baśni kociewskich tj. „Jasna i Dersław” czy „Gryf i Małgorzata”. Baśnie te pozwalają poznać przeszłość naszego regionu, czyli Kociewia, a także naszego miasta.

Bajki czytali najmłodszym: Katarzyna Mejna sekretarz miasta (Elżbieta Pałasz „O smoku, który lubił krówki”, pierwsze opowiadanie pt.: „Miła ta pana pieczarka”), Helena Kullas skarbnik miasta (Elżbieta Pałasz „O smoku, który lubił krówki”, drugie opowiadanie „A co Pana tu sprowadza”) oraz Paulina Kinal ze spółki GPEC (Peter Carnavas „Ostatnie drzewo w mieście”.

W przerwach pomiędzy bajkami odbył się quiz o zdrowych przekąskach oraz konkurs „Zgadnij, jaki to bohater bajki”. Dla dzieci czekały atrakcyjne nagrody z MBP, gadżety reklamowe od spółki GPEC, dzięki której dzieci mają możliwość spędzania wolnego czasu oraz przychodzenia na zajęcia do bajecznie Ciepłego Zakątka w bibliotece. Przedstawiciele Urzędu przygotowali słodkości oraz breloki z Wróżką Samborką.  Na koniec wykonano wspólne zdjęcie pamiątkowe, na którym nie zabrakło również Tygryska z GPECu.

Impreza została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Do posłuchania bajek zaproszone zostały dzieci z Przedszkola 7 Darów w Tczewie.

 

M. L.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013