środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta – 14 kwietnia

poniedziałek, 10.04.2017 09:01

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje XXI Drogę Krzyżową ulicami Starego Miasta.

Tczewska Droga Krzyżowa wpisała się w krajobraz miasta. Dla mieszkańców to już tradycja. To kolejna szansa, aby dać dzisiejszemu zabieganemu człowiekowi uczestniczyć w tym nabożeństwie. To czas, kiedy jeszcze bardziej możemy zrozumieć sens Wielkiego Piątku.

Mimo dość późnej pory, na ulice starówki wychodzi rzesza wiernych, gdzie frekwencja wynosi setki, a nawet tysiące tczewian i gości z innych miast. Wielki drewniany krzyż nosić i czytać rozważania przy poszczególnych przygotowanych 14 stacjach będą przedstawiciele różnych grup społecznych związanych z lokalnym samorządem oraz organizacjami kościelnymi i pomocowymi oraz szkoły.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00 w Wielki Piątek 14 kwietnia na parkingu przy ul. Łaziennej, skąd wtedy procesja wyruszy ulicami: Łazienną, Wyszyńskiego, Sambora, Zamkowa, Okrzei, Plac Hallera, Wyszyńskiego do Fary, gdzie zakończymy to nabożeństwo wspólną modlitwą i krótkim koncertem.

Prosimy przynieść świece, latarnie, lampiony. W tym roku w ramach roku "Idźcie i głoście" prosimy o zabranie ze sobą krzyży z naszych domów. 

(Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013