środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Droga do szkoły powinna być bezpieczna - akcja Straży Miejskiej

środa, 31.08.2016 13:18

Tczewscy funkcjonariusze Straży Miejskiej przygotowują się  do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tym  razem swoje siły postanowiło połączyć 19 straży gminnych i miejskich z całego województwa pomorskiego. Kampanię edukacyjną, w której chodzi o bezpieczeństwo uczniów, przeprowadzą one wspólnie.

W akcji uczestniczą straże gminne z: Kobylnicy, Kolbud, Kościerzyny i Pruszcza Gdańskiego oraz miejskie z: Chojnic, Gdańska, Gdyni, Helu, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Rumi, Sopotu, Słupska, Sztumu, Tczewa i Wejherowa. Przedstawiciele tych jednostek spotkali się w czwartek 18 sierpnia w Wejherowie, by ustalić plan działania i określić obowiązujące wszystkich standardy.

- W ubiegłym  tygodniu strażnicy gminni i miejscy skontrolowali okolice szkół, które zlokalizowane są na ich terenach - mówi Monika Fabich z tczewskiej Straży Miejskiej. - Sprawdzali  oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność, stan chodników, barierek, ogrodzeń i innych zabezpieczeń. W Tczewie w ramach przeprowadzonych  kontroli nie odnotowano rażących nieprawidłowości , a te nieliczne, które wystąpiły były efektem codziennej eksploatacji oraz działania warunków atmosferycznych. To przypadki wymagające jedynie drobnych napraw. Konieczne  było  przede  wszystkim  odświeżenie znaków poziomych, na przykład pasów dla pieszych i informacji  (Uwaga szkoła) by były lepiej widoczne .

1 września w okolicy  wytypowanych szkół pojawią się patrole straży gminnej i  miejskiej. Tczewscy strażnicy dwutygodniową  akcję zamierzają  przeprowadzić sukcesywnie przy wszystkich szkołach podstawowych.  Funkcjonariuszy będzie można spotkać przy przejściach dla pieszych, a także w  miejscach, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla idących do szkoły maluchów. Mundurowi  będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię i  promować bezpieczne zachowania. Chcemy kształtować postawę odpowiedzialności już wśród małych dzieci i przekazać im wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez  jezdnię .

Wspólna kampania „Bezpieczna droga do szkoły”, w której uczestniczy 19 straży z całego regionu, jest pierwszym przedsięwzięciem Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Została ona powołana w czerwcu przez przedstawicieli tych straży, które widzą potrzebę zacieśnienia współpracy między jednostkami. Główne cele działania to: podejmowanie przedsięwzięć o charakterze regionalnym, organizowanie wspólnych szkoleń dla funkcjonariuszy, inicjowanie zmian w zakresie uprawnień straży gminnych i miejskich oraz integrowanie środowiska.

(Informacja Straży Miejskiej w Tczewie)

 

 

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013