piątek, 18 sierpnia 2017
Imieniny: Heleny i Bronisławy

18 sierpnia 2017

Imieniny

  • Heleny i Bronisławy

19 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bolsława i Juliana

20 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

Imieniny

  • Joanny i Franciszki

Czytelniczym Ekspresem po Śródziemiu

poniedziałek, 24.07.2017 13:20

W wakacje Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza Was do udziału w grze miejskiej, zatytułowanej Czytelniczym Ekspresem po Śródziemiu, czyli tajemniczej i magicznej krainie świata J.R.R. Tolkiena.

Gra będzie rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych (osoby niepełnoletnie i osoby od lat 18) przeprowadzona zostanie w terminie od 24 lipca do 14 sierpnia br. Każdy osoba, która zechce przystąpić do gry, może wziąć w niej udział wyłącznie raz. Po pobraniu karty gry w dowolnej filii tczewskiej książnicy i jej wypełnieniu, uczestnik skompletuje pieczątki 9 filii bibliotecznych. Te otrzyma po wykonaniu zadania w danej filii. Wypełniona karta musi zawierać imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz podpis. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest podanie wieku uczestnika oraz wypełnienie karty przez opiekuna prawnego.

Wypełnione karty będą przyjmowane w Sekcji Historii Miasta (ul. J. Dąbrowskiego 6 w Tczewie, pokój 13, piętro I) w godzinach jej funkcjonowania, tj. poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 11.00 do 17.00, natomiast w środy od 10.00 do 15.00. Złożenie prawidłowo wypełnionych kart gry z zebranymi 9 pieczątkami, uprawnia do jednorazowego otrzymania symbolicznego prezentu oraz wzięcia udziału w losowaniu nagrody głównej.

Celem zabawy, która organizowana jest w ramach projektu pt. „Czytelniczy ekspres” jest promocja czytelnictwa oraz zapoznanie uczestników z lokalizacją filii bibliotecznych i strukturą księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Wyniki gry oraz informacja o terminie i miejscu odebrania nagród specjalnych zostaną opublikowane 18.08.2017 roku na stronie internetowej biblioteki: www.mbp.tczew.pl

Uczestnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem, który jest dostępny na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, pod adresem:

http://mbp.tczew.pl/images/ilustracje/mbp/2017/Regulamin-Gry-Miejskiej-2017.pdf

Zatem poznawszy reguły, wyruszajcie w drogę, obojętnie czy to pieszo, konno, na smokach czy wielkich orłach, najlepiej – bo raźniej - w drużynie.  

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013