środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Cyrk bez zwierząt - tak czy nie?

poniedziałek, 05.06.2017 09:03

Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki zareagował na informacje na temat zamieszczonej w internecie ankiety dotyczącej przyjmowania do Tczewa cyrków, które do występów wykorzystują tresowane zwierzęta.

W ankiecie (http://www.cyrkbezzwierzat.tczew.pl), która potrwa do 12 czerwca, mieszkańcy Tczewa mają możliwość wypowiedzenia  się, czy ich zdaniem takie cyrki powinny być do Tczewa wpuszczane czy też tylko te, które nie mają w repertuarze pokazów tresury zwierząt.

W gronie przeciwników cyrków ze zwierzętami  jest m.in. Koalicja dla Zwierząt, która podnosi problem niewłaściwego traktowania zwierząt  cyrkowych. Jak argumentuje Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki ( w jego imieniu występuje kancelaria prawna), w piśmie skierowanym do prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego: Przedsiębiorstwa cyrkowe posiadają wszelkie zezwolenia i dokumenty konieczne do prowadzenia takiej działalności, podlegają kontrolom powiatowych lekarzy weterynarii w ramach bardzo szczegółowego, bieżącego nadzoru weterynaryjnego. Zwierzęta w cyrkach nie są pozostawione samym sobie, lecz nad ich dobrostanem, oprócz właścicieli, czuwają służby państwowe.

Do tej pory w ankiecie wypowiedziało się ok. 3 tysięcy osób. 

ZOBACZ: stanowisko Związku Pracodawców Cyrku_i_Rozrywki.pdf

 

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013