sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

"Cudowna lampa Aladyna" – spektakl dla dzieci

piątek, 10.03.2017 08:46

Teatr Baj Pomorski z Torunia zaprasza dzieci na spektakl "Cudowna lampa Aladyna". Przedstawienie odbędzie się 19 marca w Centrum Kultury i Sztuki o godz.16.00.

Ta jedna z bardziej znanych opowieści Z tysiąca i jednej nocy opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy. Przed Aladynem otwiera się podziemna jaskinia, która kryje skarby i tajemnicze przedmioty. Czarodziejowi zależy jednak tylko na lampie. Nie dostanie jej jednak od Aladyna, przez co główny bohater zostaje zamknięty w mrocznej jaskini. Z pomocą młodzieńcowi przychodzi duch magicznego pierścienia. Aladyn niespodziewanie zostaje właścicielem zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Ale wielki czarownik przygotowuje zemstę.

Najważniejszym elementem scenografii spektaklu jest magiczne lustro, które dzieli świat na ziemski i czarodziejski. Jego obroty i refleksy światła nasycają przedstawienie atmosferą tajemniczych opowieści. Kostiumy aktorów, lalki teatralne i przedmioty oraz muzyka przybliżają atmosferę Wschodu.  Magię baśni podkreślają projekcje multimedialne, dzięki którym świat duchów jawi się jako potężny i wszechwładny.  Tradycja teatralna łączy się w tym spektaklu z nowoczesnością.

Czas trwania: 60  min.

Scenariusz: Joanna Piekarska wg Bolesława Leśmiana
Reżyseria: Petr Nosalek
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Scenografia: Eva Farkasova

Obsada: Jacek Pysiak, Jacek Pietruski, Edyta Soboczyńska, Agnieszka Niezgoda, Krzysztof Parda, Barbara Rogalska, Wojciech Domański, Bogdan Olszewski

Bilety: 12 zł/15 zł

(MBP)

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013