poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

CreaCity – młodzież rozwiązuje problemy miasta

środa, 06.04.2016 08:36

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przetestowali nową grę o Tczewie - CreaCity.

Wkrótce gra trafi do wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gra „CreaCity” stworzona została przez firmę Skills Garden przy współpracy pracowników Urzędu Miejskiego w Tczewie w ramach wspólnego projektu Społecznej Odpowiedzialności Organizacji. Gra jest dedykowana młodzieży szkół gimnazjalnych oraz średnich i jest pierwszym krokiem międzynarodowego projektu stworzenia społeczności graczy rozwiązującej poprzez grę CreaCity rzeczywiste problemy np. od terroryzmu, migracji zarobkowej przez rozwój miejskiej infrastruktury aż do specyficznych lokalnych wyzwań, które dotykają mieszkańców wielu miast.

- Nasza metoda nie zabija kreatywności uczniów, a przeciwnie – rozwija ją – tłumaczy Bartosz Stawikowski, jeden z twórców gry. – CreaCity to gra zaprojektowana przez psychologów. Chodzi w niej o rozwiazywanie pewnych realnych problemów, współpracę, a nie wywoływanie konfliktów czy agresji. CreaCity integruje środowisko uczniów, którzy muszą razem współpracować, by razem wygrać lub przegrać.  Może uczyć całej palety kompetencji psychospołecznych tzw. miękkich, przygotowywać młodzież do debaty. CreaCity może być wykorzystywana na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, przedsiębiorczości itd.

Plansza do gry to odwzorowanie mapy Tczewa. Zostały też zaprojektowane specjalne figurki, nawiązujące do charakterystycznych budowli naszego miasta, np.  Mostu Tczewskiego, wieży ciśnień, wiatraka.

W grze może uczestniczyć od 13 do 30 osób. Jako pierwsi przećwiczyli ją uczniowie I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Wkrótce  twórcy gry zorganizują warsztaty dla nauczycieli tczewskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby, po tym jak gry trafią do szkół, mogły być wykorzystywane na lekcjach.

M.M.

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013