środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Confusion Project & Andriey Konstantinov - koncert

czwartek, 02.03.2017 16:21

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na jazzowy koncert do Artystycznego Zagłębia. Tym razem będziemy mieli możliwość posłuchania kooperacji polsko-rosyjskiej w wykonaniu Confusion Project & Andriey Konstantinov.

 

10 marca (piątek) godz. 19.00
Miejsce – Zagłębie Artystyczne CKiS
Cena biletu – 15 zł

Confusion Project to trio z Trójmiasta, które powstało na początku 2013 roku. Zespół tworzą: Michał Ciesielski - fortepian, Paweł Urowski- gitara basowa i Adam Golicki - perkusja.

Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk (od muzyki poważnej przez dixieland i swing po muzykę latynoską, rockową czy drum'n'bass) oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorystycznością, a subtelnością i intymnością.

Trio ma na swoim koncie wyróżnienie na School&JazzFestival 2013, a także III miejsce oraz nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

W 2014 r. ukazała się ich pierwsza debiutancka płyta „How to Steal a Piano” (BCD CDN 34).

W czerwcu ub. roku zespół uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie jazzowym” Big Sky 2016” w Moskwie i tam muzycy zapoznali się z saksofonistą Andreiem Konstantinem, który zajął I miejsce w kategorii Solista - instrumentalista. Wtedy też zrodziła się idea opracowania wspólnego projektu.

Andriey Konstantinov - saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer, związany z muzyką akademicką. Zwycięzca wszechrosyjskich (Delphic Games 2008) i międzynarodowych konkursów muzycznych ("Nadzieja 2014" w Krasnojarsku, "Siberian Assembly" 2014 w Nowosybirsku).

Brał także udział w wielu festiwalach jazzowych ( "Jazz nad jeziorem Bajkał"w Irkucku ; "Jazz w starej twierdzy" w Nowokuzniecku, festiwal jazzowy w mieście Ułan-Ude, itp ..)

W 2013 roku założył kwartet JAZZ TALES grający muzykę fusion, który na początku 2014 roku został laureatem Grand Prix 1 Międzynarodowego Festiwalu "Na skrzydłach jazzu".

W tym samym roku kwartet przekształcił się w trio organowe, w związku z odejściem basisty.

Repertuar zespołu obejmował w jednej trzeciej oryginalne kompozycje A. Konstantinova, a w dwóch trzecich standardy jazzowe i utwory współczesnych saksofonistów muzycznych, głównie J. Redmana, M. Breckera, C. Pottera, B. Mintzera i innych.

W 2015 roku trio nagrało pierwszy i niestety tylko jedyny utwór „Fragmenty Myśli” , ponieważ w związku z odejściem klawiszowca i perkusisty w tym samym roku, zespół Jazz Tales przestał istnieć, powiadamiając o tym fakcie w trakcie niesamowitego koncertu finałowego. W 2015 roku Andriey Konstantinov stworzył tradycyjny jazzowy kwartet składający się z najlepszych muzyków jazzowych z miasta Nowosybirsk (Suworow, Averchinkov, Nikitin) specjalizujący się w bardziej tradycyjnym jazzie. Eksperymentując w tym czasie, Andriey dał koncert z niezwykłym składem (sax, klawisze, cajon).

Wziął także udział w ciekawym projekcie utalentowanego muzyka Wasilija Błochina, który umiejętnie zaaranżował 16-taktową muzykę z gry "Dendy". Nawiasem mówiąc, jedna z wersji z Andrieyem Konstantinovem zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie muzyki do gier w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Aga Mróz

(CKiS)

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013