środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Bilet po książkę

poniedziałek, 24.04.2017 13:49

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła akcję „Bilet po książkę", która ma przyczynić się do pozyskania nowych czytelników. Do szkół podstawowych w naszym mieście dotarli pracownicy biblioteki, którzy rozdali uczniom specjalne karnety-bilety. Akcja skierowana jest do wszystkich dzieci, szczególnie do tych, które do biblioteki jeszcze nie należą.

Zabawa w zbieranie pieczątek na biletach ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci w tej grupie wiekowej. Dodatkową atrakcją będą dyplomy „Czytelniczego ekspresu” oraz nagrody dla dzieci, które przeczytają najwięcej książek w terminie od marca do października.

Jednocześnie od  marca 2017 roku, w Filii nr 1 odbierać można „Bilet po książkę”, upoważniający do udziału w akcji czytelniczej skierowanej do dorosłych. Zadaniem uczestników jest zebranie ośmiu pieczątek w zamian za realizację ośmiu wyzwań literackich, związanych tematycznie z czterema hasłami głównymi: przygodą, poradami, fantastyką oraz kryminałem. W obrębie każdego hasła przewodniego mieszczą się dwa tematy, mające zainspirować czytelnika i skłonić go do wyboru książki po którą, ze względu na swoje czytelnicze upodobania, nie sięgnąłby samodzielnie. O wyborze książki decyduje to, co znajduje się na okładce, jej kolorystyka bądź słowa zawarte w tytule. W kwietniu, w związku z promowaniem  szeroko rozumianej tematyki przygodowej, na uczestników akcji czeka wyzwanie pierwsze, czyli CIEPŁO i wszystko to, co z ciepłem się kojarzy, czyli konkretne słowa,  egzotyczne zakątki,  zestawienia barw bądź ilustracje okładkowe w wydaniu wakacyjnym. Osoby, które w terminie od kwietnia do października zbiorą komplet pieczątek wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników książek do wyruszenia w niezapomnianą podróż Czytelniczym Ekspresem.

 

 

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Centrum Kultury i Sztuki