sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Bilardowe emocje z Atrium Tczew

poniedziałek, 05.09.2016 12:57

W ciszy i skupieniu celują kijami w bile, prezentując najwyższy światowy poziom. Najzdolniejsi polscy juniorzy bilarda już w najbliższy weekend zawitają do Atrium Tczew, by zmierzyć się w II edycji Juniorskiego Turnieju Mistrzów. Współorganizatorem i partnerem imprezy jest centrum handlowe Atrium Tczew, gdzie odbędzie się ta wyjątkowa impreza.

Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, 10-11 września. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10 w pasażu Atrium Tczew przy ul. Kwiatowej 4. Turniej odbywać się będzie w systemie grupowym, a dwóch finalistów zmierzy się w najważniejszym pojedynku w niedzielę o godz. 15.00.

To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć grę na najwyższym, światowym poziomie oraz najmłodszych i najlepiej zapowiadających się bilardzistów, którzy mimo młodego wieku już odnieśli ogromny sukces, zdobywając tytuły mistrzowskie na najważniejszych światowych imprezach. Mamy nadzieję, że impreza ta przyczyni się do dalszej popularyzacji bilarda w regionie, a także że sport ten zainteresuje kolejnych młodych ludzi, których – mamy nadzieję – w przyszłości będziemy mieli możliwość trenować – mówi Arkadiusz Sząszor, dyrektor turnieju, prezes klubu Arkadia Tczew.

Podczas wydarzenia zaprezentują się zawodnicy zarówno z regionu, jak i całej Polski, m.in.: Kamil Sząszor z  Arkadii Tczew, wicemistrz Europy juniorów 2015; Daniel Macioł z Allinone Mikołów – mistrz Europy i świata juniorów z 2016, a także Wiktor Zieliński i Krystian Ćwikła z klubu Hades Poznań, reprezentanci Green Club Gdańsk - Michał Muklewicz i Tomasz Krzysztofik oraz wychowankowie UKS Dąbrówka Tczewska oraz UKS Lisewo.

Jesteśmy dumni, że możemy być gospodarzem tej ważnej, ogólnopolskiej imprezy. Konsekwentnie promujemy i wspieramy bilard, który w Tczewie jest bardzo popularną i mocno reprezentowaną dyscypliną sportu. Zapraszamy wszystkich do podziwiania tych młodych, zdolnych zawodników i gwarantujemy, że podczas turnieju nie zabraknie adrenaliny i sportowych emocji na najwyższym poziomie – zaprasza Magdalena Bławat, dyrektor Atrium Tczew.

Rozgrywki transmitowane będą na żywo na profilu Atrium Tczew na Facebooku oraz komentowane przez profesjonalnego komentatora. Towarzyszyć im będą liczne atrakcje dla publiczności, m.in. gry i zabawy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

To już drugi tak prestiżowy juniorski turniej bilardowy, który odbywa się w Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce rok temu, w śląskim Mikołowie. Już za kilka dni najzdolniejsi juniorzy polskiego bilarda zawalczą w Tczewie. Imprezę wspiera szereg patronów oraz lokalne władze i media, m.in. Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Telewizja Tetka TV oraz Polski Związek Bilardowy.

Turniej jest otwarty dla publiczności, a oglądanie go jest bezpłatne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://www.atrium-ch.pl/tczew/.

5 pytań do… juniorskich mistrzów bilarda

Daniel Macioł   

WIEK: 16 LAT

KLUB: allinone MIKOŁÓW

TYTUŁ: MISTRZ ŚWIATA 2015, MISTRZ EUROPY 2015

Jak zaczęła się Twoja przygoda z bilardem?

Kiedy miałem 6 lat, odwiedziliśmy z rodzicami ich znajomych. Po raz pierwszy zobaczyłem pokryty zielonym płótnem stół do bilarda. Zacząłem u nich podejmować pierwsze próby, grać… i od tamtej pory stało się to moim największym hobby.

Twój największy sportowy sukces to…?

Wszystkie uzyskane tytuły, trofea i medale są dla mnie bardzo cenne, jednak jak do tej pory najbardziej dumny jestem z uzyskania tytułu Mistrza Świata Juniorów 2015, który zdobyłem podczas zawodów w Chinach. Mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć ten sukces, kiedy zacznę startować w wyższej kategorii wiekowej.

Kto jest Twoim sportowym idolem?

Wielokrotny mistrz Polski w bilardzie, Mateusz Śniegocki. Bardzo chciałbym po rozpoczęciu kariery seniorskiej odnieść co najmniej równie duże sukcesy i reprezentować Polskę w międzynarodowych turniejach.

Co najbardziej ekscytuje Cię w uprawianiu bilarda?

Uwielbiam adrenalinę, która towarzyszy rywalizacji z innymi graczami. Treningi oraz rozgrywki wymagają wiele dokładności i cierpliwości – praca nad tymi cechami daje mi niesamowitą satysfakcję.

Twoja najciekawsza przygoda związana z bilardem?

Najmilej wspominam wyjazd na mistrzostwa świata do Chin, podczas którego miałem okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc i poznać kulturę oraz życie Azjatów.

Publikacje medialne:

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9101909,daniel-maciol-z-mikolowa-zostal-mistrzem-swiata-juniorow-w-bilardzie,id,t.html

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/sport/inne-dyscypliny/art/9097680,daniel-maciol-z-nosanu-kielce-bilardowym-mistrzem-swiata,id,t.html

http://kielce.tvp.pl/21029874/daniel-maciol-mistrzem-europy-juniorow-w-bilard

http://www.tvsports.pl/index.php/aktualnosci/34-daniel-maciol-mistrzem-swiata-juniorow

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/trafia-do-kazdej-luzy,190836.html

 

Kamil Sząszor                                           

WIEK: 15 LAT

KLUB: arkadia tczew

TYTUŁ: wiceMISTRZ EUROPY juniorów 2015,

brązowy medal mistrzostw świata juniorów

Jak zaczęła się Twoja przygoda z bilardem?

W 2005 roku moi rodzice otworzyli w Tczewie klub bilardowy. Od razu postanowiłem,
że zacznę trenować i dążyć do odnoszenia sukcesów.

Twój największy sportowy sukces to…?

Moim największym sukcesem sportowym jest zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata juniorów, które odbyły się w listopadzie 2015 roku w Szanghaju. Bardzo doceniam również, że udało mi się w ubiegłym roku wywalczyć wicemistrzostwo Europy.

Kto jest Twoim sportowym idolem?

Moim sportowym idolem jest snookerzysta Ronnie O’Sullivan. Podziwiam go za to, że nawet
w najgorszych momentach swojego życia można się podnieść i odnosić sportowe sukcesy.

Co najbardziej ekscytuje Cię w uprawianiu bilarda?

W bilardzie najbardziej ekscytuje mnie precyzja i spokój. Jest to sport, który wymaga dużego skupienia i trzeba zachować koncentrację do końca meczu.

Twoja najciekawsza przygoda związana z bilardem?

Bardzo dobrze wspominam wyjazd do Chin na mistrzostwa świata juniorów, gdzie zdobyłem brązowy medal. Pojechałem na te prestiżowe zawody dzięki nominacji od europejskiej federacji bilardowej. W Chinach cały czas trzymaliśmy się razem, dopingując się wzajemnie przy okazji każdej rozgrywki. Gdy przegraliśmy mecz, to wspieraliśmy się i nastawialiśmy bojowo do następnego pojedynku. Było to naprawdę niesamowite uczucie.

Publikacje medialne:

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,1,0,sport&item=5c97436804173894&title=Kamil-Szaszor-brazowym-medalista-mistrzostw-swiata-juniorow-w-bilard-Szanghaj-2015

http://tetka.pl/kamil-szaszor-wicemistrzem-europy/

http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/kamil-szaszor-z-tczewa-dwukrotnym-mistrzem-polski,3374158,art,t,id,tm.html

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013