środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Big Band Adama Wendta – koncert 28 kwietnia

czwartek, 27.04.2017 07:58

Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu pod dyrekcją Adama Wendta wystąpi 28 kwietnia o godz. 19.00 w Artystycznym Zagłębiu CKiS. Koncert odbędzie się z okazji Światowego Dnia Jazzu.

Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu zaprezentuje szereg klasycznych jazzowych kompozycji i aranżacji. W repertuarze Big Bandu znajdziemy kompozycje grane kiedyś przez najlepsze światowe big bandy. Wysoki poziom artystyczny i entuzjazm jakim ci młodzi ludzie emanują to prawdziwa mieszanka wybuchowa!

Koncerty tej Orkiestry to zawsze wielkie wydarzenia artystyczne. Wykonawcy to młodzi ludzie, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu. Na codzień kształcą się w kierunku muzyki klasycznej, a jazzowy big band to rodzaj odskoczni, dla niektórych z nich wręcz realizacja marzeń. Prowadzący tę Orkiestrę to tczewianin – Adam Wendt. Po koncercie Big Bandu zaprezentują się zespoły muzyczne wyłonione ze składu Orkiestry. Mamy nadzieję, iż będzie to "prowokacja" do długiego jam session, w którym wezmą udział również tczewscy muzycy. Z całą pewnością Światowy Dzień Jazzu będzie odpowiednio celebrowany w naszym miejście, a koncert Big Bandu to najlepszy z możliwych sposobów na jazzowe świętowanie!!!

 
Adam Wendt – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista , kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop . Laureat wielu nagród zespołowych jak i indywidualnych. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywa i koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa . Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal wspołpracuje. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok.80 płyt (7 autorskich) Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.

Bilety: 15 zł.

(CKiS)

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Centrum Kultury i Sztuki