środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Biegają i pomagają, czyli o sportowej inicjatywie pracowników Flex

wtorek, 30.05.2017 10:29

Wspólnie trenują, pokonują kilometry i pomagają. Kiedy zaczęli działać i czym się inspirowali? Opowiadamy dziś o początkach inicjatywy „Biegniemy z pomocą”, stającej za nią idei oraz jej dotychczasowych sukcesach.

Rosnącej popularności biegania ciężko zaprzeczyć! Świadczy o tym choćby liczba organizowanych co roku maratonów, półmaratonów czy biegów na 10km. Wśród ich uczestników, spotkać można m.in. pana Radosława Chyb, który biegnąc w barwach Flex zajął 24. miejsce w Polsce

w poznańskim Wings for Life 2017 oraz 179. miejsce w klasyfikacji światowej mężczyzn, na 101 tysięcy uczestników! Ale wśród pracowników firmy jest znacznie więcej biegaczy. Ich wspólna inicjatywa „Biegniemy z pomocą” łączy sportową pasję z działalnością charytatywną.

Wszystko zaczęło się od ubiegłorocznego biegu Sambora w Tczewie i grupki 6 osób z firmy Flex, które chciały wystartować. Właśnie na tej imprezie narodził się pomysł, aby biec z pomocą! Zainspirowała nas postawa innych drużyn z regionu, które tego typu akcje już miały wdrożone. Od słowa do słowa udało nam się zebrać drużynę 35 osób i uzyskać wsparcie firmy. Teraz biegamy by pomagać! – mówi Grzegorz Kiedrowski, przedstawiciel grupy.

Podczas wybranych przez siebie wydarzeń biegowych uczestnicy akcji wspierają zbiórki pieniędzy na rzecz osób chorych i potrzebujących, funduszami przekazanymi przez firmę Flex oraz zachęcają do wpłacania pieniędzy lokalne społeczności, swoje rodziny oraz znajomych, a także innych biegaczy. Nie tak dawno, można było zobaczyć ich na „Biegu Szpęgawskim”, w Starogardzie Gdańskim, a  ostatnio podczas „Biegu Papiernika” w Kwidzynie. Drużynowo zajęli tam 7. miejsce na 53 drużyny.

Te dwie „cegiełki biegowe” pozwoliły biegaczom z Flex uzbierać 4000 złotych na pomoc choremu Kubusiowi, który potrzebuje pionizatora na potrzeby rehabilitacji. A co dalej? To nie ostatnia akcja zaplanowana w tym roku przez członków grupy „Biegniemy z pomocą”, bo tak jak w przypadku treningów, pomaganiu służy konsekwencja i regularność. Gdzie jeszcze pojawi się zespół w białych koszulkach z logo Flex? Nieoficjalnie mówi się o znanym biegu w Trójmieście, jednak uczestnicy akcji nie chcą jeszcze zdradzać szczegółowych planów, żeby nie zapeszyć. Informacje o nich pojawią się zapewne na profilu facebookowym firmy. Tymczasem trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe i w działalności charytatywnej!

(Flex)

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013