sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwana fraza:

Znaleziono 0 pasujących wyników.

 

Bar mleczny i tczewskie pamiątki przy Mickiewicza 18

poniedziałek, 09.09.2013 13:23

Mirela Jaguścik zaproponowała utworzenie baru mlecznego i stoiska z pamiątkami przy ul. Mickiewicza 18 i… wygrała konkurs.

 

Cztery oferty wpłynęły na konkurs na zagospodarowanie lokalu użytkowego w kamienicy przy ul. Mickiewicza 18. Zdaniem komisji, najciekawszy pomysł przedstawiła Mirela Jaguścik z Narków. Pani Mirela zamierza  urządzić miejsce nawiązujące do kociewskich tradycji - będzie tam bar mleczny i punkt sprzedaży pamiątek związanych z Tczewem i Kociewiem.

Jedna z ofert okazała się niekompletna, dlatego komisja przeanalizowała  jedynie trzy propozycje. – Wszystkie oferty były ciekawe, ale niestety konkursy mają to do siebie, że wyłaniają tylko jeden  projekt - ten, który zdaniem komisji najbardziej wpisał się w potrzeby tego rejonu miasta - powiedział Stanisław Marciniak, naczelnik Wydz. Gospodarki Mieniem Komunalnym i członek komisji konkursowej. – Intencja samorządu miasta jest, aby działalność prowadzona w kamienicy była elementem ożywienia Starego Miasta, wpisała się w program rewitalizacji tej dzielnicy.  Miasto gruntownie wyremontowało budynek, przygotowało lokalu do użytkowania i nieodpłatne udostepnienia go najemcy na trzy lata.

Celem konkursu ogłoszonego przez prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego  było uruchomienie przy ul. Mickiewicza 18 działalności gospodarczej - oryginalnej i nawiązującej do staromiejskiego charakteru obszaru rewitalizowanego. Istotną część oferty powinny stanowić artykuły o charakterze lokalnym, tczewskimi, służące promocji Tczewa, regionu, jego historii, tradycji i współczesności.

Propozycja Mireli Jaguścik to stworzenie niedrogiego baru mlecznego „Kociewiak” i połączenie go z punktem sprzedaży pamiątek z Tczewa i Kociewia.

Ważnym elementem tego miejsca ma być aranżacja wnętrza, nawiązująca do stylu kociewskiego. Atutem ma być szybka obsługa. W menu będzie ok. 12 potraw dziennie.  Jak deklaruje pani  Mirela,  dania mają być jak u mamy – domowe i smaczne, ale też regionalne. Ceny mają być przystępne, już od ok. 3 zł. W menu znajdą się m.in. za golce po kociewsku, rosół ze swojskim makaronem, golonka po kociewsku z kapustą i grzybami, naleśniki lignowskie z mięsem i sosem pieczarkowym.  W ofercie znajdą się również swojskie wypieki oraz świeże wyciskane soki z owoców i warzyw.

Pani Mirela zamierza otworzyć nowy lokal  w grudniu.

- Chcę wprowadzić do sprzedaży także pamiątki z Tczewa – proponuje  M. Jaguścik. – W lokalu powstałoby stoisko widoczne przez okno wystawowe, w którym sprzedawane byłyby pamiątki dotyczące Tczewa i Kociewia – wycinanki kociewskie, breloczki, kubki, koszulki, wyroby  ludowego rzemiosła. Poza pamiątkami będzie można kupić regionalne słodkości – fefernuski czy też bómbómy z dekla.

- Cieszę się z wyniku konkursu. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Liczą się dobre, nietypowe pomysły, a jeśli do tego dochodzi korzystna cena, klienci na pewno się znajdą. Liczę, że nowy lokal szybko zyska uznanie tczewian i ożywi  starówkę.  Chętnie powtórzyłbym taki konkurs na Starym Mieście,  aby znaleźć atrakcyjną ofertę dla kolejnego lokalu – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki.

Prezydent pogratulował zwyciężczyni i przekazał jej pierwszy element wystroju – zegar ścienny przypominający jubileusz 750-lecia miasta.

Komisja przyznała propozycji Mireli Jaguścik 95 pkt., pozostałe dwie otrzymały 58 i 59 pkt.  Członków gremium przekonało głównie to, że oferta jest skierowana do wszystkich – od dzieci po seniorów i mocno podkreśla  tradycje regionalne. Spośród pozostałych ofert – jedna dotyczyła działalności opartej o współpracę z jednym z dużych browarów, druga – koncentrowała się głównie na działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Umowa najmu zostanie podpisana z ZGKZM na 3 lata. W tym czasie najemca nie będzie odprowadzał opłat z tytułu użytkowania obiektu (czynszu), z wyjątkiem opłat za media.

 

M.M.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013