poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

Archeologia na wyciągnięcie ręki – promocja publikacji „Archeologiczne zabytki Pomorza”

środa, 29.03.2017 11:54

W ubiegły piątek Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie gościła autorów przewodnika „Archeologiczne zabytki Pomorza”: Piotra Kalkę i Jarosława Ellwarta.

 

Prezentowany na spotkaniu przewodnik stanowi nowe spojrzenie na zabytki archeologiczne z terenu Pomorza, szczególnie w zakresie ukazania ich dostępności.

Dzięki fachowej wiedzy archeologa Piotra Kalki oraz bezpośredniemu dotarciu przez obydwu autorów do opisanych w publikacji miejsc czytelnik otrzymuje niezbędne informacje o prezentowanych zabytkach „w pigułce”.

Zamieszczone dane umożliwią potencjalnemu czytelnikowi-badaczowi zlokalizowanie opisywanych zabytków w terenie. Gwarantują, iż na miejscu napotkamy rzeczywiście to, co  spodziewaliśmy się zobaczyć. Ponadto, podobnie jak w tradycyjnych tego typu wydawnictwach znajdziemy opisy epok, z których pochodzą odkrycia opisane w publikacjach oraz podstawowe terminy archeologiczne i dzieje pomorskiej archeologii.

Warto, w trakcie wiosennych wędrówek do których coraz bardziej nastraja pogoda odwiedzić okolice Tczewa, by poznać otaczające nas zabytki archeologiczne, których jak pokazała opisywana publikacja wcale nie trzeba szukać pod ziemią, czy przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Zachęcamy zatem do lektury książki. Wkrótce będzie ona również dostępna do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie.

(MBP)

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013