środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

Ankieta - większość nie chce cyrku ze zwierzętami

piątek, 16.06.2017 15:20

Do 12 czerwca trwała ankieta, w której tczewianie mogli się wypowiedzieć czy są za, czy przeciw goszczeniu w Tczewie cyrków wykorzystujących tresurę zwierząt.

W ankiecie wzięło udział 3128 osób. 77,5% spośród nich nie chce w Tczewie cyrków ze zwierzętami, 22,5 % jest przeciwnego zdania.

- Od pewnego czasu docierały do mnie opinie osób opowiadających się przeciw wpuszczaniu do miasta cyrków, które wykorzystują tresurę zwierzą - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. Chciałem przekonać się, czy jest to opinia powszechna, czy raczej dotyczy dość wąskiej grupy. To właśnie miała na celu ankieta. Jej wyniki świadczą, że zdecydowana większość respondentów opowiada się przeciw wpuszczaniu do Tczewa cyrków ze zwierzętami. Osobiście nie jestem przeciwnikiem zwierząt w cyrku, ale pod warunkiem, że są one właściwie traktowane. Istnieją służby powołane do tego, aby nadzorować sytuację zwierząt m.in. w cyrkach i to ich rolą jest interweniowanie, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.Jak deklarowałem wcześniej, wynik ankiety jest dla mnie wiążący - nie będziemy zezwalać na spektakle z udziałem zwierząt, ale dotyczy to wyłącznie terenów należących do miasta, a nie prywatnych.

W tym roku, na naszym terenie tylko raz gościł cyrk , w ubiegłym roku 6 razy.

M.M.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013