piątek, 18 sierpnia 2017
Imieniny: Heleny i Bronisławy

18 sierpnia 2017

Imieniny

  • Heleny i Bronisławy

19 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bolsława i Juliana

20 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

Imieniny

  • Joanny i Franciszki
 

Amerykanie z wizytą w ratuszu

poniedziałek, 24.07.2017 13:51

Amerykanie, którzy uczestniczyli w obozie językowym w Zespole Szkół Ekonomicznych, w ubiegły czwartek odwiedzili urząd miejski.

W sali obrad – najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu urzędu – zagranicznych gości przyjął wiceprezydent Tczewa Adam Urban.

Pomimo, iż obozy w tczewskim „ekonomiku” organizowane są już od 21 lat, wolontariusze zza oceanu nadal chętnie przyjeżdżają do naszego miasta, żeby uczyć polską młodzież języka angielskiego i propagować amerykańską kulturę i zwyczaje.

Janice Lynn Sherry, która w Tczewie była już po raz siedemnasty, jest najbardziej zaangażowana w przedsięwzięcie. Jej starania na rzecz współpracy polsko-amerykańskiej oraz zasługi dla edukacji polskiej młodzieży w 2012 r. zostały uhonorowane przez samorząd miasta medalem „Pro Domo Trsoviensi”.

Amerykankę wspiera w jej działaniach Jim Skinner, który od 12 lat wprowadza polską młodzież w tajniki gry w baseballa. Do spróbowania swoich sił w tej grze zespołowej zachęcał także prezydenta, podarowując mu piłeczkę baseballową.

Obóz językowy w „ekonomiku” cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku uczestniczyło  w nim ponad 100 osób. Młodzież miała niepowtarzalną okazję do praktycznej nauki języka angielskiego, poznania odmiennej kultury i zwyczajów. Wszyscy brali udział w zajęciach rekreacyjnych i wycieczkach.

Amerykanom bardzo spodobało się w Polsce. Ci, którzy przyjeżdżają tu od lat, zauważyli, że w Tczewie zaszło wiele pozytywnych zmian – miasto pięknieje, powstają nowe ścieżki rowerowe, a stare budynki nie są wyburzane, tak jak w Stanach Zjednoczonych, ale remontowane w ramach rewitalizacji miasta.

Na zakończenie wizyty wiceprezydent A. Urban wręczył gościom upominki.

M.Ś.

 

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013