środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

19 czerwca – rusza remont ul. Jedności Narodu i Gdańskiej

środa, 07.06.2017 08:27

To będzie największa tegoroczna inwestycja miejska – zbliża się remont ulicy Gdańskiej i Jedności Narodu.

Już od poniedziałku, 19 czerwca zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie miasta. Zmianie ulegną też trasy autobusów komunikacji miejskiej. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnienia na pewno będą.  Jeszcze w tym roku odczujemy jednak poprawę – do końca października remont obu ulic ma być zakończony

W tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowawcze polegające na wycince topoli, w miejscu gdzie drzewa kolidują z  inwestycją. Wycięte drzewa zrekompensowane  zostaną nowymi nasadzeniami.

Remont ul. Gdańskiej to zadanie zaplanowane na kilka lat. Pierwszy etap zrealizowany został w ubiegłym roku, gdy przebudowane zostało rondo u zbiegu ul. 1 Maja i wiaduktów. W tym roku wyremontowany ma zostać  fragment - od skrzyżowania z al. Solidarności w kierunku skrzyżowania z ul. Jedności Narodu i jeszcze dalej (przed skrzyżowaniem z ul. Chłodną, do wysokości budynku przy ul. Gdańskiej 9). Inwestycja będzie kompleksowa, co oznacza nie tylko remont nawierzchni i chodników, ale też przebudowę instalacji podziemnych, nowe oświetlenie i budowę ścieżki rowerowej. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Sadową.

- Tegoroczna inwestycja została podzielona na trzy etapy i ten pierwszy będzie najtrudniejszy  – tłumaczy Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg.

Ruch zostanie zorganizowany połówkowo . Nie będzie tzw. wahadła,  ponieważ takie rozwiązanie mogłoby zablokować drogę krajową nr 91, ale przebudowywaną ulicą będzie można jechać tylko w jednym kierunku - od Suchostrzyg w stronę Starego Miasta.

W ulicę Sadową będzie możliwy jedynie wjazd - wyjazd nastąpi ulicą Malinowską. Jeśli chodzi o dojazd do dworca PKP i węzła transportowego, to autobusy będą wjeżdżały tam ulicą Północną, a wyjeżdżały Pomorską. Na całym remontowanym odcinku będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania.
 

Jak tłumaczy Wojciech Rytlewski z MZD, po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, drogowcy na bieżąco będą analizować sytuację na drogach, będą też w stałym kontakcie z GDDKiA (zarządcą drogi krajowej 91) i w razie potrzeby może nastąpić np. zmiana cyklu sygnalizacji świetlnej lub nawet ręczne sterowanie ruchem.

W ramach tego samego zadania realizowany będzie ostatni etap remontu ulicy Jedności Narodu. Do wykonania pozostał jeszcze 350-metrowy odcinek od strony ul. Gdańskiej.  Ten fragment drogi będzie wyłączony z ruchu (nie licząc dojazdu do bloków dla okolicznych mieszkańców).

Wszystkie prace będzie wykonywała firma Strabag.

Koszt zadania 10,2 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach przedsięwzięcia ZIT, ze środków RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Zakład Usług Komunalnych Miejski Zarząd Dróg w Tczewie oraz METEOR Sp. z o.o. informują, że od dnia 19.06.2017r. (poniedziałek) rozpoczyna się remont ul. Gdańskiej i dokończenie (II-gi etap) remontu ul. Jedności Narodu. Ul. Gdańska na czas remontu będzie ul. jednokierunkową w stronę Dworca i autobusy linii 2, 3, 4 i 7 będą kursowały jak dotychczas, natomiast z Dworca w stronę Suchostrzyg linie 3, 4 i 17 będą kursowały objazdem Al. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego i od Al. Solidarności włączy się w swoją dotychczasową trasę, z pominięciem przystanku Gdańska/Urząd Skarbowy.

Linia12 będzie natomiast z Dworca jechać Al. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego i ul. Żwirki i od Alei Kociewskiej/Żwirki włączy się w swoją dotychczasową trasą, z pominięciem przystanków Gdańska/Urząd Skarbowy i Aleja Kociewska/ Topolowa.

Linia 8 w trakcie remontu ul. Jedności Narodu będzie kursowała objazdem Aleją Zwycięstwa i ul. Saperską (z pominięciem przystanków na ul. Jedności Narodu). Na ul. Saperskiej w pobliżu ronda będą usytuowane dodatkowe przystanki zarówno w stronę Dworca jak i Czyżykowa.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 19 czerwca 2017r. (poniedziałek) do 31-go sierpnia br. wprowadza się LETNI ROZKŁAD JAZDY autobusów komunikacji miejskiej w Tczewie z dodatkowym kursem na linii 14 o godz. 7:28 z Dworca w dniach od 19-23 czerwca br.

Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich autobusów dostępne na stronie www.meteor.tczew.pl oraz w dużej gablocie na terenie Węzła Komunikacyjnego.

Książeczki z rozkładami jazdy dostępne będą w Gazecie Tczewskiej w dniu 21.06.2017 r.

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013